Autem do Itálie 2011 - jak se jede do Itálie

Autem do Itálie? Jak se jede do Itálie? Jak daleko, jak dlouho a kolik zaplatíte za cestu do Itálie za benzín, dálniční poplatky a tunely? Svou první cestu do Itálie mám za sebou a popíši Vám, jaké to bylo. Mezi nejoblíbenější letoviska severní Itálie patří Jesolo, Caorle, Bibione. Jet do Itálie autem v noci nebo přes den?

Jaké jsou Trasy do Itálie?

Pokud jedete do severní Itálie z Prahy, máte na výběr 2 nejoblíbenější trasy.
První je přes Rakouský Linz, druhá je přes Německo. My jsme vyzkoušeli obě dvě a doporučují delší, ale rychlejší cestu přes Německo.

První trasa do Itálie

 • České Budějovice
 • Linz
 • Salzburg
 • Villach
 • Udine
 • Jesolo, Caorle, Bibione

Pro cestu do Itálie jsme se rozhodli pro trasu přes Linz. Vyjížděli jsme v pátek kolem šesté večer z Příbrami. Na dálnici před Linzem jsme byli za cca 3 hodiny. Dále pokračovali směr Salzburg, Villach, Udine. Vše bylo perfektně značené. Rakouské dálnice se zrovna opravovali, proto se velkou část cesty jelo 60, 80. Zbytek se díky "nočnímu" omezení jelo 100.
Mýtné za tunely bylo 10€.

Pár kilometrů po překročení Italských hranic si u mýtné brány vytáhněte lístek, podle kterého Vám na výjezdu vyměří mýto.
Dále pokračujte po dálnici směr Benátky a sjezdy na letoviska jsou dobře značené.

Cesta do Itálie přes Linz nám trvala cca 14 hodin, z toho 4 hodiny přestávky. Výhodou cesty jsou častá odpočívadla cca po 20km

Poplatky za dálnice, tunely

 • Rakouská dálniční známka na 10 dní -  280Kč - kupováno v čechách před hranicemi
 • mýto v rakousku za průjezd tunely 1x 10 EUR
 • mýtné za dálnici v Itálii - 13 EUR

Druhá trasa z Itálie do Čech přes Něměcko

Cestou zpět jsme si udělalli výlet do Verony a přespali u Jezera Lido de Garde a proto jsme pro zpáteční cetu zvolili cestu přes Něměcko. Cesta zpět byla daleko příjemnější, rychlejší. Přes Něměcko se jede výborně. I s hodinovou přestávkou jsme jeli 9 hodin.

Další zkušenosti po cestování autem po Itálii

Před svou první cestou do Itálie jsem pročítal internet, blogy, zkušenosti jiných řidičů.

Narazil jsem na článek, kde autor popisoval, jak hrozně italové jezdí. Každopádně za 1000 km po Itálii jsem nezažil nic horšího než se děje na silnicích u nás. Každopádně bylo pár věcím které mě né moc příjemně překvapili.

Rychlost v Itálii

Počítejte s tím, že i když je maximální povolená rychlost mimo obec 90km/h a v obci 50km/h - bude Vaše průměrná rychlost mimo obec 50km/h a v obci sotva 20. Vytáčeli mě rychlostní omezení na široké, přehledné silnici, kde byla prakticky všude 70 nebo padesátka přitom o kvalitě takovýchto silnic si u nás můžeme nechat zdát. Na jakémkoli kruhovém objezdu, mostě, přejezdu nebo autobusové zastávce je omezení na 50 či 30 km/h. Takže naše výlety autem trvali minimálně 2x déle než jsme si plánovali. Navigace trhla rekord ve hlášce "překročili jste maximální povolenou rychlost" a to jsme se pohybovali stejně rychle a to nás místní na skůtrech vesele předjížděli.

Ve městech se připravte na to, že se více stojí než jezdí. Úplně normální je, že na křižovatce mají všichni zároveň červenou (tak minutku, dvě, aby Vás v tom vedru pořádně nasr....) Pak se na chvíli pustí jeden směr a pak zase všichni odpočívají u červené.  Výsledkem jsou ucpané křižovatky - kdykoli a kdekoli.

Mýto na dálnici v Itálii

Ještě, že mýtné brány nemáme u nás. Nejenom, že mýto za Italské dálnice bylo nekřesťansky drahé, ale stejně jako ve městě stojíte, stojíte, stojíte... Přijedete k bráně, stojíte pět minut naž se vytáhnete lístek, jedete půl hodiny po dálcici a pak půl hodiny stojíte než Vás zkasírují. Ucpané to bylo z výjezdu až na dálcici, takže pozor na světelné tabule informující o koloně.

 • Hranice Itálie - sjezd na Jesolo (San dona di Piave) - 13 EUR
 • Benátky - Jesolo - 6 EUR (nepoměr co ?)
 • Jesolo - Verona - 8 EUR
 • Verona - Lido de Garde - 2,5 EUR
 • Lido de Garde  - Rakousko - 10 EUR

Komentáře k Autem do Itálie 2011 - jak se jede do Itálie

1
26.6.2013 10:07
DriveTor

Ahoj - já bych se spíš optal místních cestovatelů, co jezdí na cng. Jak si plánujete cestu, abyste vyšli k další čerpačce? Já jsem s cng spokojený hlavně kvůli velkému šetření, ale s tímhle jsem vždycky měl problém - stresy že nedojedu. A to se zvlášť týká třeba Chorvatska, kde čerpačky prostě skoro nejsou.

Jinak já začal před nedávnem používat jednu výbornou aplikaci na androida, obsahuje mapu se všemi cng čerpačkami po celé Evropě a samo vám to podle nich naplánuje trasu - zatím jsem naprosto spokojený a dvě cesty do itálie už to zvládlo.

Takže pokud to někomu pomůže, aplikace tady: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.titio.cngmaps&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImN6LnRpdGlvLmNuZ21hcHMiXQ..

Co používáte vy?

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací
Jméno:   Heslo:  
Registrace nového uživatele   |   Zaslat heslo
© www.netcar.cz

© www.netcar.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace